Hierbij de nieuwe Nederlandse cijfers elektrisch vervoer t/m november 2014. Totaal nu 42.214 personenauto’s met een stekker in Nederland op kenteken (eind oktober: 41.056). In tabel vorm:
FEV=Full Electrical Vehicle, ook wel BEV Battery Electric Vehicle; E-REV/PHEV = met range extender en Plug-in Hybrid EV. Voor het totaal is de toename in november: 1158 (okt 945), waarvan: FEV 139 (okt 90) (eigenlijk 179, want er zijn blijkbaar 40 Leafs verdwenen uit NL, zie onder…) en PHEV 1019 (okt 855). Dit is voor de maand november dus 2,8 % groei op maandbasis; met een maandgroei van 2,9 % bij de plug-in hybrides REV/PHEV en 2,4 % bij FEV. In oktober waren deze groeicijfers respectievelijk: 2,4 % totaal, 2,1 % PHEV en 1,6 % FEV. Tenslotte is van de huidige cijfers ook weer de verdeling over de diverse merken interessant, totaal aantal (top 5) PHEVs hieronder (vergelijk met okt)
en de groei: en de marktverdeling en -groei van de topmerken FEV: Blijkbaar zijn er 40 Leafs naar het buitenland gegaan?… Met opnieuw dank aan Sonja van RVO!
Een flink aantal leafs zijn gebruikt in een elektrisch deel autoproject op Texel (bijna buitenland 😉 http://www.deelautotexel.nl/index.php/deelautoproject-texel
Pingback: Cijfers Elektrisch Rijden NL t/m dec 2014 | Steinbuch